Európai tőzsdek zárás előtt veszteségesre fordultak, a STOXX 50 0,3%-ot esett, miközben a tech és luxuscégek is zuhantak. Vivendi 13%-ot ugrott a felvásárlási hír hatására.
Az európai tőzsdepiaci mutatók a pénteki kereskedés során a korábbi enyhe nyereségeket veszteséggel zárták, miközben a befektetők figyelemmel kísérték a vállalati fejleményeket, valamint az USA és az Európai Unió közötti kereskedelmi tárgyalások előrehaladását. Az európai STOXX 50 index 0,3%-os eséssel 5359 ponton zárt, míg a szélesebb körű STOXX 600 alig változott, 547 ponton. A technológiai vállalatok továbbra is ingadozó teljesítményt mutattak, a vámtételek és a gazdasági bizonytalanság miatt, ahol az ASML 2,6%-ot veszített. A luxusmárkák és az autógyártók is veszteséggel zártak, a Hermès, az LVMH, a Mercedes Benz és a Stellantis 1-3% közötti csökkenést mutatott. Ezzel szemben a Vivendi 13,2%-ot emelkedett, miután egy francia pénzügyi piaci tanácsadó kötelező átvételi ajánlatot javasolt a Bolloré részéről. A Saab pedig 16%-ot ugrott, miután a vállalat a várakozásnál erősebb második negyedéves működési eredményt jelentett be. A héten mind a STOXX 50, mind a STOXX 600 enyhén csökkent.
Az európai építőipari termelés májusban második hónapja növekedett, 2,9%-os éves növekedést mutatva, az előző havi 4,7%-os korrigált emelkedés után. Az épületek építése (6,4% áprilisbeli 7,4%-hoz képest), a mérnöki munkák (2,9% a korábbi 3,2%-ról) és a szakosodott építési tevékenységek (1% a 2%-ról) termelése mérséklődött. Havibázisú összehasonlításban az építőipari termelés 1,7%-kal csökkent, az áprilisban mért 4,9%-os növekedés után.
Az európai fizetési mérleg többlete májusban 1 milliárd euróra szűkült, egy évvel korábbi 7,3 milliárd euróról. A szolgáltatások többlete 16,7 milliárd euróra csökkent (22,2 milliárd euróról), a jövedelemhiány 34,8 milliárd euróra nőtt (33,4 milliárd euróról), míg a másodlagos jövedelemhiány 11,9 milliárd euróra emelkedett (10,6 milliárd euróról). Ezzel szemben az árutöbblet 30,9 milliárd euróra nőtt (29,1 milliárd euróról). Szezonálisan kiigazított adatok szerint a fizetési mérleg többlete májusban 32,3 milliárd euróra emelkedett, az előző havi 18,6 milliárd euróról.
A STOXX 50 és a STOXX 600 indexek pénteken 0,4%, illetve 0,3%-ot emelkedtek, miközben a befektetők figyelemmel kísérték a vállalati eredményeket és az USA-EU kereskedelmi tárgyalások fejleményeit. A Reckitt Benckiser 1,9%-ot nőtt, miután 4,8 milliárd dollárért értékesítette otthoni üzletágát az Advent Internationalnek. A Vivendi több mint 10%-ot ugrott, miután a francia piaci tanácsadó kötelező átvételi ajánlatot javasolt. A Burberry 0,3%-ot emelkedett a várakozásnál jobb negyedéves eladások után, míg a Saab közel 11%-ot nőtt a váratlanul erős működési eredmény miatt. Az Electrolux viszont több mint 13%-ot esett, miután semleges-negatív kilátásokat fogalmazott meg az észak-amerikai piacra, valamint semleges értékelést adott Európa, Ázsia és Latin-Amerika piacaira vonatkozóan. A héten mindkét index alig változott.
Az európai tőzsdék pénteken emelkedő nyitásra készültek, az előző napi nyereségeket követve, a pozitív amerikai gazdasági jelek hatására. Az optimizmust erősítette a júniusi amerikai kiskereskedelmi forgalom várakozásnál jobb teljesítménye és a stabil eredményjelentések. A norvég Telenor a második negyedévben a várakozásnál jobb eredményt ért el az északi piacokon, míg a svéd Electrolux a vámtételek miatti költségnövekedést áremeléssel ellensúlyozta. Németországban a termelői árak júniusban éves szinten 1,3%-kal csökkentek, megismételve május eredményét, ami a legnagyobb visszaesés szeptember óta. Az előzetes kereskedésben az Euro Stoxx 50 és a Stoxx 600 jövőbeni ügyletek 0,3%, illetve 0,4%-ot emelkedtek.
Az európai részvénypiacok csütörtökön erős visszapattanást mutattak, kiegyenlítve az előző három nap veszteségeit, miközben a piacok értékelték a vállalati eredményeket és az európai kereskedelem kilátásait. Az STOXX 50 1,6%-ot, az STOXX 600 pedig 1%-ot emelkedett, 5370, illetve 547 ponton zárva. A Schneider Electric 7,7%-ot ugrott, miután hírek szerint felvásárolhatja a Temasek 35%-os részesedését indiai leányvállalatában. Az ASML 3,9%-ot emelkedett, enyhítve az előző napi gyengélkedést. A bankok és más tech részvények is nyereséggel zártak. A Nordea 2,7%-ot esett a vártnál gyengébb nyereség miatt. Az Európán kívül az ABB 9,9%-ot ugrott rekordrendelési mennyiség után, míg a Novartis közel 2%-ot esett, annak ellenére, hogy meghaladta a profitvárakozásokat és 10 milliárd dolláros részvényvásárlást jelentett be.